asix_wsparcie.jpg

Porady / Instrukcje

Porady / Instrukcje

Filtry
 • Aplikacje WWW – porównanie dostępnych rozwiązań

  2024.01.11
  Omówienie aplikacji w technologii: XBAP, HTML5 oraz Asix Mobile
  czytaj więcej
 • Zmiany w konfiguracji bazy AsixConnect w wersji 2024

  2023.11.16
  Pakiet Asix umożliwia tworzenie raportów z wykorzystaniem technologii usługi Microsoft SQL Reporting Services. Jednym z elementem tego rozwiązania jest SQL owa baza AsixConnect, której procedury pośredniczą w przekazywaniu danych z aplikacji Asix do usługi Reporting Services. Od wersji Asix 2024, w bazie AsixConnect wykorzystywana jest nowa, szybsza i dająca większe możliwości technologia dostępu do danych REST.
  czytaj więcej
 • Obsługa licencji sprzętowych HASP

  2023.11.15
  Niniejszy dokument zawiera opisy działania systemu licencyjnego Platformy Asix oraz rozwiązań problemów, które mogą pojawić się w trakcie konfigurowania i użytkowania systemu operacyjnego wraz z zainstalowanym oprogramowaniem Asix. Dokument dotyczy licencji dostarczanych ze sprzętowymi zabezpieczeniami w postaci kluczy HASP.
  czytaj więcej
 • System Asix - Konfiguracja portów komunikacyjnych

  2023.11.08
  Przesyłanie danych pomiędzy stanowiskami działającymi na platformie Asix, w sieci komputerowej, może wymagać uruchomienia lub odblokowania wykorzystywanych portów komunikacyjnych. Może się to wiązać zarówno ze sprawdzeniem standardowych ustawień komunikacyjnych wykorzystywanych w aplikacji Asix, jak też z właściwym skonfigurowaniem dodatkowego oprogramowania systemowego, sieciowego lub antywirusowego, np. konfiguracja wyjątków zapory (firewall), przekierowania portów.
  czytaj więcej
 • Komunikacja z serwerami REST w systemie Asix

  2023.03.14
  REST jest interfejsem programowym umożliwiającym wymianę informacji pomiędzy klientem a serwerem danych. Interfejsy API REST są elastycznym i prostym w użyciu mechanizmem, są dzisiaj powszechnie stosowaną metodą wymiany informacji pomiędzy komponentami aplikacji. System Asix zawiera drajwer REST, który służy do czytania bieżących wartości procesowych i wpisywania ich do zmiennych aplikacji. W przypadku bardziej złożonej komunikacji odpowiednie jest użycie skryptu pakietu Asix.
  czytaj więcej
  • z
  • 3

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z informacjami