asix_mobile.jpg

Asix Mobile

Asix Mobile

Moduł Asix Mobile stanowi rozszerzenie zestawu narzędzi i programów dostępnych w ramach systemu Asix o funkcjonalności dedykowane dla wszelkiego rodzaju urządzeń mobilnych typu smartfon lub tablet. W module Asix Mobile dostępne są wszystkie rodzaje danych procesowych: dane bieżące, dane archiwalne i alarmy.

Asix Mobile umożliwia stworzenie w pełni funkcjonalnego interfejsu służącego do wizualizacji wybranych pomiarów kontrolowanego obiektu a także sterowania jego pracą. Sposób tworzenia i obsługi interfejsu graficznego został w maksymalnym stopniu dostosowany do użycia na urządzeniach z ekranami o niewielkich rozmiarach. Duży nacisk został położony na efektywne wykorzystanie ekranów dotykowych.

Dzięki Asix Mobile użytkownik zyskuje natychmiastowy dostęp do danych niezależnie od tego, gdzie się znajduje. Możliwe jest śledzenie bieżącej wartości pomiarów oraz przeglądanie historii ich zmian. W razie konieczności można wpłynąć na bieg procesu poprzez wysłanie zdalnego sterowania lub nastawy. Zapewniona jest także kontrola stanu alarmów łącznie z funkcją potwierdzania ich odczytu.

Zasady licencjonowania Asix Mobile

Do uruchomienia funkcjonalności Asix Mobile wymagane jest posiadanie dowolnej licencji serwera operatorskiego systemu Asix. W ramach tej licencji użytkownik uzyskuje prawo do podłączenia 1 urządzenia mobilnego w trybie usług Asix Mobile. Podłączenie dodatkowych urządzeń wymaga zakupu odpowiedniej liczby licencji dostępowych @Asix4MobileCal.
Każde urządzenie w momencie użycia dzierżawi jedną licencję dostępową na 24 godziny. Jeżeli urządzenie nie będzie używana przez 24 godziny, to licencja zostanie automatycznie zwolniona.

Do uruchomienia serwera modułu Asix Mobile potrzebny jest system operacyjny Windows 7/Windows Server 2008 lub nowszy. Wymagane jest zainstalowanie biblioteki .NET w wersji 4.5 lub nowszej.
Do uruchomienia klienta modułu Asix Mobile potrzebne jest urządzenie z systemem operacyjnym Android lub iOS. Możliwe jest też uruchomienie klienta w przeglądarkach Google Chrome, Mozilla Firefox i Microsoft Edge (od wersji 79).

Prezentacja funkcjonalności modułu Asix Mobile w postaci filmu na YouTube:

https://youtu.be/2M5v9gFSgeQ

 

 

Plik do pobrania

 

   

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z informacjami