asix_publikowanie_w_sieci.jpg

Publikowanie w sieci

Publikowanie w sieci

Aplikacja SCADA na platformie Asix.Evo może zawierać ekrany prezentacji wymagane przez różnych użytkowników: operatorów obiektu, służby utrzymania ruchu, menadżerów produkcji itp. Może scalać aplikacje z różnych obiektów w jednym projekcie aplikacji syntetycznej ( zbiorczej) wykonywane w oknach MS Windows. Możliwe jest takie skonfigurowanie systemu , aby aplikacja syntetyczna w wersji desktopowej była obecna na każdym komputerze w sieci zakładowej po zainstalowaniu na nim systemu Asix.

Jeśli jednak to za mało, to taka aplikacja syntetyczna, wraz z dostępem do narzędzi analitycznych (rozbudowane raporty AsRaport, analiza alarmów w AsAlarm, wykresy w AsTrend), może być bez trudu opublikowana w sieci lokalnej oraz Internecie, i wykonywana bez jakichkolwiek ograniczeń w oknie przeglądarki internetowej. Nie jest wymagana żadna konwersja aplikacji, a jej funkcjonalność również nie ulega ograniczeniu. Webowe wersje aplikacji, wykonywane w trybie HTML5, działają ze wszystkimi najnowszymi przeglądarkami Edge, Mozilla Firefox, Google Chrome i Opera.

Oprócz techniki przeglądarkowej alternatywę stanowi wykorzystanie usługi darmowego klienta Microsoft Remote Desktop (RDS). Pozwala ona na dostęp do aplikacji za pomocą cienkich klientów (Thin Client) uruchomionych na urządzeniach pracujących pod kontrolą systemów: Android firmy Google oraz iOS firmy Apple. Podłączenie do hosta za pośrednictwem usługi zdalnego pulpitu pozwala uruchamiać zainstalowane na nim oprogramowanie - w szczególności system Asix.Evo. W tym trybie aplikacje Asix są dostępne z pełną funkcjonalnością na tabletach i smartfonach, identycznie jak na tradycyjnym terminalu Windows. Wystarczy zakup odpowiedniej liczby licencji AsixRDS.

Oczywiście, dostęp w trybie RDS możliwy jest też ze stanowisk bazujących na systemie Windows.

Publikowanie w sieci

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z informacjami