Subskrybuj RSS RSS
envelope  |  mapa serwisu  | 
en
newsletter
wprowadź swój adres e-mail w celu otrzymywania od nas informacji o nowościach i promocjach
  • 2016-01-19

Synergia działów IT i automatyków przy wdrażaniu nowego podejścia do systemów SCADA - studium przypadku

Najczęściej stosowanym i typowym rozwiązaniem dla systemów SCADA jest ich ścisłe powiązanie z systemami automatyki pod opieką działu utrzymania ruchu (dalej UR). Rola działu informatyki (dalej IT) zaczyna się dopiero od separacji sieci systemów IT przedsiębiorstwa od sieci systemów SCADA. W tym artykule zaprezentujemy inne podejście, w którym od samego początku realizacji projektu założono ścisłe współdziałanie działów UR i IT, zaczynając już od sterowników. Pokażemy korzyści wynikające z takiego podejścia oraz wyzwania stojące przed twórcami systemu SCADA oraz pracownikami IT.

System zastosowano w polskim Przedsiębiorstwie, działającym w ramach dużej międzynarodowej korporacji, narzucającej ostre wymagania w zakresie bezpieczeństwa informacji, które sieć i system SCADA muszą spełnić. Realizację powierzono firmie ASKOM, we współpracy z działami UR oraz IT Przedsiębiorstwa. Rozwiązanie oparto na systemie Asix.

Postaramy się przedstawić czytelnikom, w jaki sposób system Asix był w stanie dostosować się do wyjątkowo ambitnych planów i zadań w Przedsiębiorstwie, a zarazem spełnić wymagania globalnego systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji. Pokażemy też, jak wykorzystano zalety technologii wirtualizacji oraz zaawansowane usługi sieciowe. 

więcej >>

 

Artykuł

Źródło

INŻYNIERIA & UTRZYMANIE RUCHU

Data publikacji

 listopad/grudzień 2015


 Artykuł: Studium wdrożenia systemu przy współpracy działów UR i IT (4,24 MB)