Subskrybuj RSS RSS
envelope  |  mapa serwisu  | 
en
newsletter
wprowadź swój adres e-mail w celu otrzymywania od nas informacji o nowościach i promocjach
  • 2017-05-26

System do nadzoru i wizualizacji parametrów pracy Odnawialnych Źródeł Energii w firmie Energa Wytwarzanie S.A.

W czerwcu 2016 r. zakończyła się budowa systemu Tryton – służącego do nadzoru i wizualizacji parametrów pracy Odnawialnych Źródeł Energii w firmie Energa Wytwarzanie S.A. Tryton, ze względu na dużą różnorodność źródeł danych, złożoność wykonywanych przeliczeń oraz wymagania dotyczące ich prezentacji, został zbudowany w oparciu o pakiet Asix.

Tryton jest systemem, który gromadzi, przetwarza, archiwizuje i udostępnia dane ze wszystkich jednostek produkujących zieloną energię, wchodzących w skład grupy Energa Wytwarzanie.

Wprowadzenie systemu Tryton ujednoliciło sposób dostępu do danych pochodzących z różnych źródeł. Gromadzenie wszystkich informacji w jednym systemie przyspieszyło i uprościło przeglądanie danych oraz znacznie zwiększyło możliwości ich analizy (łącznie z szybkim porównywaniem przebiegów bieżących z przebiegami archiwalnymi). Dodatkowo wizualizacje dostępne dla wszystkich gości odwiedzających siedziby firm Energa Wytwarzanie S.A. oraz Energa S.A. stanową pewnego rodzaju wizytówkę firmy i przyczyniają się do popularyzowania wiedzy o odnawialnych źródłach energii.

Szczegóły nt wspomnianego systemu znajdą Państwo w poniższym materiale opracowanym i udostępnionym przez firmę "EFEKT - AUTOMATYKA" Sp. z o.o., Integratora Pakietu Asix

 Opis systemu Tryton do nadzoru i wizualizacji parametrów pracy Odnawialnych Źródeł Energii w firmie Energa Wytwarzanie S.A. (710 KB)