Subskrybuj RSS RSS
envelope  |  mapa serwisu  | 
en
newsletter
wprowadź swój adres e-mail w celu otrzymywania od nas informacji o nowościach i promocjach

Asix 6/7 a MS Office 64-bitowy


(2012-04-10)

Microsoft Office 2010 jest pierwszą wersją pakietu, która posiada wersję zarówno 32-bitową (tzw. x86) jak i 64-bitową (tzw. x64). Wersja 32-bitowa pakietu Office może używać tylko 32-bitowe moduły zewnętrzne, wersja 64-bitowa tylko 64-bitowe.

Według informacji na stronie http://technet.microsoft.com/en-us/library/ee681792.aspx nie można zainstalować obu wersji Office'a jednocześnie.
 

AsixConnect

AsixConnect wchodzący w skład pakietu Asix jest oprogramowaniem 32-bitowym. Dotyczy to wszystkich wersji pakietu Asix (z 7 włącznie). Dlatego na dzień dzisiejszy osoby, które będą korzystać z pakietu AsixConnect lub plugin’u do edycji bazy definicji zmiennych (nowość w Asix 7), powinny zainstalować Office w wersji 32-bitowej.
  

Architekt

Architekt wchodzący w skład pakietu Asix jest również oprogramowaniem 32-bitowym.

Generowanie bazy definicji zmienianych z plików xls nie nastręcza żadnych problemów, niezależnie od tego jaka wersja pakietu Office jest zainstalowana - ponieważ wykorzystywane są tylko biblioteki systemu operacyjnego. Pakiet Office może nie być wcale zainstalowany.

Jeśli baza jest generowana z plików xlsx, to musi być zainstalowany Excel w wersji 32-bitowej; może to być dołączana do nowych komputerów wersja Starter (pomijając jej ograniczenia w zakresie funkcjonalności). Można też zamiast pakietu Office zainstalować darmowy drajwer do odczytu plików xlsx, wersję 32-bitową, tzw. Microsoft Access Database Engine 2010 Redistributable. Drajwer dostępny jest pod adresem:

http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=13255

Nie da się doinstalować drajwera w wersji 32 bitowej na komputerze z Office 2010 x64.