Subskrybuj RSS RSS
envelope  |  mapa serwisu  | 
en
newsletter
wprowadź swój adres e-mail w celu otrzymywania od nas informacji o nowościach i promocjach
  • 2010-04-21

asix6 - już wkrótce na rynku

Z przyjemnością pragniemy Państwa powiadomić, iż niebawem zostanie wprowadzona do sprzedaży nowa wersja pakietu: asix6. Każdy zakup pakietu asix5 po terminie 23 marca 2010 (promocja AUTOMATICON 2010) objęty jest gwarancją bezpłatnego upgrade'u do wersji 6.

Dodatkowo, pierwszych 50 klientów zamawiających licencje serwerowe asix do 30 kwietnia 2010 - otrzyma bezpłatnie licencję asix4Internet.

Główne nowości w pakiecie asix6:

AsAlarm – INTERAKTYWNA ANALIZA HISTORYCZNYCH ZDARZEŃ ALARMOWYCH

AsAlarm to program dostarczający narzędzi do szczegółowej analizy informacji o alarmach generowanych przez monitorowany obiekt oraz danych na temat pracy systemu alarmów , zgodnie z wytycznymi EEMUA nr 191. Zarządzanie informacjami alarmowymi realizowane jest przy użyciu:

  • tabeli zdarzeń historycznych,
  • wykresów przebiegów wybranych zdarzeń alarmowych,
  • części analitycznej służącej wyliczaniu różnego rodzaju statystyk.

Program AsAlarm dostępny jest w dwóch wersjach: lokalnej oraz uruchamianej w oknie przeglądarki.

AsRaport - RAPORTOWANIE W SYSTEMIE ASIX NA BAZIE USŁUG REPORTING SERVICES FIRMY MICROSOFT

Wersja 6 pakietu asix dysponuje systemem raportowania opartym na usługach Reporting Services firmy Microsoft.

Microsoft® SQL Server™ 2008 Reporting Services jest kompletną platformą serwerową zaprojektowaną do spełniania szerokiego zakresu oczekiwań w dziedzinie raportowania na poziomie całego przedsiębiorstwa. Usługi Reporting Services, będące komponentem bazy danych SQL Server 2008, umożliwiają: tworzenie raportów na podstawie różnorodnych źródeł danych; zarządzanie środowiskiem raportowania polegające na planowaniu generowania raportów, zarządzaniu prenumeratami raportów i kontrolowaniu praw dostępu; a także dostarczanie użytkownikom raportów w stosownym formacie i w dogodny dla nich sposób (przewidziana między innymi możliwość automatycznego dostarczania raportów drogą elektroniczną poprzez subskrypcję, bądź też możliwość osadzania raportów w aplikacjach biznesowych i portalach).
Możliwa jest współpraca systemu asix zarówno z usługami Reporting Services wchodzącymi w skład darmowego Microsoft SQL Server 2008 Express, jak i usługami udostępnianymi w płatnych wersjach serwera SQL Server 2008. Rozszerzenie systemu asix w zakresie współpracy ze środowiskiem raportowym Reporting Services obejmuje programy: Askom.Data.Host, AsRaport, archiwizator alarmów w bazie Microsoft SQL oraz bazę danych AsixConnect na serwerze Microsoft SQL.

Tabela – PREZENTACJA AKTUALNYCH WARTOŚCI ZMIENNYCH PROCESOWYCH

Użytkownicy z aprobatą zapewne przyjmą informację o pojawieniu się edytora tabel. To, co do tej pory mozolnie tworzone było ręcznie w plikach tekstowych, w tej chwili można uzyskać posługując się wygodnym i intuicyjnym w użyciu edytorem, który całkowicie wyręcza projektanta w tworzeniu definicji tabel. Interfejs edytora zaprojektowany został w taki sposób, aby logicznie zgrupować poszczególne parametry definiujące tabelę na oddzielnych zakładkach. Przełomem w funkcjonalności obiektu Tabela jest możliwość dostępu do opisów bitów zmiennych statusowych oraz opisów ich wartości. W tym zakresie edytor tabel w pełni wspomaga projektanta zarówno w tworzeniu tabel wartości dwustanowych - w których wartości bitów danej zmiennej mogą być wyświetlane w kolejnych kolumnach w ramach jednego wiersza zmiennej, bądź też tabel diagnostycznych słowa statusowego napędu – gdzie wartości bitów jednej zmiennej prezentowane są w kolejnych wierszach tabeli. Ciekawostką jest również możliwość realizacji akcji operatorskich wywoływanych z poziomu tabeli – z osobnych pól tabeli na podstawie definicji przechowywanych w bazie definicji zmiennych.

AsPortal – PORTAL INFORMACJI PROCESOWYCH

Nowa szata graficzna, która zmienia wizerunek modułu AsPortal z pewnością zachęci użytkowników do korzystania z tej formy dostępu do danych procesowych. Nowością jest możliwość wykonywania wydruków i eksportowania tabel i wykresów do plików w dogodnym dla użytkownika formacie.