Subskrybuj RSS RSS
envelope  |  mapa serwisu  | 
en
newsletter
wprowadź swój adres e-mail w celu otrzymywania od nas informacji o nowościach i promocjach
  • 2018-02-07

Aktualizacja do pakietu Asix 9.1.2

Informujemy, że z dniem 2018-02-06 wygenerowana została aktualizacja do pakietu Asix w wersji 9.1.2. Aktualizacja obejmuje zmiany serwisowe i poprawki usprawniające działanie pakietu.

Wśród wprowadzonych usprawnień dla Asixa Evo jest m.in. modyfikacja tabeli alarmów aktywnych, która aktualnie umożliwia wyświetlanie alarmów pochodzących z wielu domen alarmowych równocześnie.

W aktualizacji umieszczono też nową wersję modułu Aspad: 9.1.3, który zawiera istotne zmiany:
1. Eliminację błędów w liczeniu agregatów z zarchiwizowanych agregatów o krótszym interwale. Może to dotyczyć m.in. archiwizowanych agregatów godzinowych, które są liczone z agregatów minutowych. Zaleca się usunięcie już wyliczonych agregatów z dysku w celu ponownego ich przeliczenia.
2. Powrót do zwracania statusów GOOD agregatów, nawet gdy interwał dotyczy końca archiwum. Zwracanie statusów niepewnych (stan sprzed aktualizacji 2018-02-06) sprawiało, że zapytania z Asix.Evo o agregaty kroczące prawie nigdy nie zwracały statusów dobrych.
W przypadku dostępu do danych poprzez bazę AsixConnect, dla zachowania kompatybilności z dotychczasowym trybem, możliwe jest przywrócenie poprzedniego sposobu zwracania statusów. W tym celu należy ustawić nową opcję, która znajduje się w konfiguratorze systemu raportowania AsRaport na zakładce „Baza danych AsixConnect”>”Opcje” i nosi nazwę „Traktowanie próbek agregatów z okresów wykraczających poza koniec archiwum”.

Aktualizację można pobrać z serwera FTP firmy ASKOM (ftp.askom.pl).
Jeśli nie posiadają Państwo danych niezbędnych do zalogowania, prosimy o kontakt.