Subskrybuj RSS RSS
envelope  |  mapa serwisu  | 
en
newsletter
wprowadź swój adres e-mail w celu otrzymywania od nas informacji o nowościach i promocjach
  • 2003-04-16

ASIX na targach AUTOMATICON 2003

Rys.1. Maska aplikacji systemu asix. Wizualizacja systemu zarządzania baterią koksowniczą - odpopielanie.
Rys.1. Maska aplikacji systemu...
Rys.2. Maska aplikacji systemu asix. Wizualizacja systemu zarządzania baterią koksowniczą - wieża węgla.
Rys.2. Maska aplikacji systemu...
Rys. 3. Maska aplikacji systemu asix. Wizualizacja systemu zarządzania baterią koksowniczą - gaz opałowy.
Rys. 3. Maska aplikacji systemu...
Rys.4. Maska aplikacji systemu asix. Wizualizacja systemu zarządzania baterią koksowniczą - gaz surowy i kanał dymny.
Rys.4. Maska aplikacji systemu...

Wychodząc naprzeciw pojawiającym się coraz częściej z zagranicy zapytaniom dotyczącym naszego produktu, wprowadziliśmy do sprzedaży wersję angielską systemu asix, łącznie z pełną dokumentacją. Anglojęzyczna wersja demonstracyjna programu była chętnie przyjmowana przez gości obcojęzycznych, których na targach AUTOMATICON z roku na rok przybywa. Żywe zainteresowanie zwiedzających wzbudzały demonstrowane na stoisku aplikacje systemu asix dla sterowników firm Siemens, Wago, B&R.

System sterowania dla oczyszczalni ścieków został skonfigurowany na bazie urządzeń produkowanych przez firmę B&R, która została laureatem ZŁOTEGO MEDALU AUTOMATICON 2003 za technologię ETHERNET PowerlinkTM. Sterownik B&R "System 2005" łącznie z dotykowym panelem operatorskim składają się na rozwiązanie zaprojektowane i wdrożone przez Technicon - jedną z wielu firm posiadających status integratora systemu asix. Integratorzy przyczynili się w znacznej mierze do tego, ze asix został zastosowany już na ponad 1200 stanowiskach.

Szczególnie eksponowany był system zarządzania baterią koksowniczą, który łączy w sobie różnorodne struktury systemów sterowania i sieci komunikacyjnych. Od strony technologicznej bateria pracuje pod nadzorem sterownika SIMATIC S7-400 połączonego z warstwą operatorską wyposażoną w dwa serwery systemu wizualizacji asix.

Odwiedzający stoisko liczni goście interesowali się możliwością wykorzystania Internetu do dostępu do danych środowiska asix z poziomu standardowej przeglądarki. Na stoisku prezentowaliśmy zdalny terminal (komputer przenośny) połączony za pomocą internetowego protokołu z serwerem asix nadzorującym system sterowania instalacją produkcji kwasu siarkowego. Serwer wyposażony w zestaw usług WebServices umożliwia dostęp do danych bieżących i archiwalnych środowiska asix poprzez Internet.

Nowym produktem przedstawianym na targach był AsLogger - rejestrator szybkozmiennych serii pomiarowych. Jest to oprogramowanie, które umożliwia rejestrację w bazie danych SQL serii pomiarów z rozdzielczością do 1 mikrosekundy. AsLogger stanowi niezastąpione narzędzie do analizy eksperymentów badawczych, oceny działania zabezpieczeń elektrycznych, diagnostyki i optymalizacji procesów. Już wkrótce ruszy sprzedaż programu za pośrednictwem naszej witryny Internetowej.

Mimo nie najlepszego stanu krajowej gospodarki, uważamy, że targi AUTOMATICON 2003 były udaną imprezą, tym bardziej, że ilość i zainteresowanie gości przerosło nasze oczekiwania. Już dziś zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego stoiska na targach AUTOMATICON w roku przyszłym.

Zgodnie z wieloletnią tradycją, również w roku bieżącym mieliśmy przyjemność zaprezentować system ASIX na największym festiwalu automatyki w kraju - targach AUTOMATICON 2003.