Subskrybuj RSS RSS
envelope  |  mapa serwisu  | 
en
newsletter
wprowadź swój adres e-mail w celu otrzymywania od nas informacji o nowościach i promocjach
  • 2016-12-21

Nowy drajwer dla sterowników Siemens S7-1500 oraz S7-1200

Mamy przyjemność poinformować Państwa o pojawieniu się nowego drajwera komunikacyjnego S7Opt, dostępnego w pakiecie Asix od wersji 9, która niebawem zostanie wprowadzona do sprzedaży. Drajwer umożliwia komunikację z najnowszą generacją sterowników Siemens S7-1500 oraz S7-1200 (od wersji firmware 4.0), z wykorzystaniem nazw symbolicznych zmiennych w sterowniku PLC.

SIMATIC S7-1200 należy do rodziny nowoczesnych sterowników programowalnych PLC firmy Siemens. Wraz z jego wprowadzeniem na rynek Siemens stworzył nowy standard środowiska projektowego automatyki - TIA Portal (Totally Integrated Automation), integrujący narzędzia do projektowania paneli operatorskich HMI, SCADA, sterowników PLC SIMATIC oraz napędów w ramach jednego projektu. Platforma inżynierska TIA Portal spełnia założenia nowej koncepcji rozwojowej w zakresie systemów automatyki przemysłowej - "Przemysł 4.0".

SIMATIC S7-1500 to następca sterowników SIMATIC S7-300/400. Posiada zwiększoną wydajność w zakresie prędkości przetwarzania danych oraz komunikacji w sieci PROFINET. Obsługa sterowników S7-1500 odbywa się również w zintegrowanym środowisku projektowym TIA Portal.

Dzięki drajwerowi S7Opt system Asix zapewnia symboliczną adresację zmiennych procesowych zadeklarowanych w sterownikach S7-1200/1500 przez autorów oprogramowania sterownika PLC. Pozwala to na wyeliminowanie błędów związanych z absolutnym adresowaniem danych w pamięci sterownika oraz zwiększa wydajność komunikacji sterownik PLC - system Asix.

Ponadto, system Asix daje możliwość wygenerowania bazy definicji zmiennych na podstawie deklaracji zmiennych zawartych w oprogramowaniu sterowników S7-1500 oraz S7-1200. Gwarantuje to projektantowi aplikacji maksymalną wygodę i redukcję czasu potrzebnego na przygotowanie bazy definicji zmiennych procesowych.